Michaela Šálová

Michaela Šálová

Michaela Šálová vyštudovala odbor štukatérstvo na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici, výtvarnú výchovu na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a ilustráciu na Escuela de Arte v Ávile v Španielsku. Vo svojej tvorbe využíva princípy recycling a upcycling, rada chodí na blšie trhy a pretvára nájdené do novej podoby tzv. udržateľného umenia, čo je aj jeden z filozofických prístupov v jej tvorbe. 

Ruže Gertrud Wurmovej, grafická koláž © Michaela Šálová, 2022.

Pre online projekt Príbehy a peripetie Gertrud Wurmovej vytvorila strategický vizuál, autorskú grafickú koláž hlavnej hrdinky Gertrud Wurmovej
(s citáciou ilustrácií britského maliara Johna Williama Godwarda), ako aj centrálne logo „okokľúč“ a grafický symbol Wurmovej – žltú ružu. Hlavnou myšlienkou pri kreovaní loga jej bolo „Gertrudino hľadanie a nachádzanie kľúča do vlastného vnútra“.

Zlatožltá ruža Gertrud Wurmovej
Zlatožltá ruža Gertrud Wurmovej © Michaela Šálová, 2022.

Michaela je aj autorkou koncepcie recyklovaných predmetov v štýle ready mades – caja de inspiración (inšpiratívne schránky). Je matkou troch detí.
Žije a tvorí v španielskom meste Segovia.

Farebné {emócie} z diára
Gertrud Wurmovej:

Okokľúč a náhrdelník Gertrud Wurmovej
Okokľúč Gertrud Wurmovej
John William Godward

John William Godward

Autor centrálnej ilustrácie hlavnej hrdinky Gertrud Wurmovej. Online projekt Príbehy a peripetie Gertrud Wurmovej je oživením jeho pamiatky.

error: Content is protected !!