Gertrud Wurmová sa v lete neopaľuje. Pestuje si alabastrovo bielu pokožku

Gertrud Wurmová je biela ako alabaster, čo považuje za svoju výsadu. Počas leta sa vôbec neopaľuje a s obľubou nosí ľahké oblečenie, zväčša blúzky s dlhými rukávmi, aj dekolt si chráni hodvábnou šatkou.

V tomto ročnom období uprednostňuje svetlé tóny, zväčša biele a krémové, a plátno, ktoré je síce krčivý materiál, no dodáva Gertrud žiadaný imidž a vystihuje jej životný štýl kreatívneho hedonizmu.

Gertrud Wurmová miluje slnko aj slaný vzduch mora a dlhé prechádzky po morskom pobreží. Pleť si vždy chráni vhodným krémom a ako parfum používa prírodné, zvyčajne citrusové vône. Sú to éterické oleje, ktoré si nanáša na zápästia a dekolt. Malú fľaštičku má vždy poruke, veď tá napokon v kabelke nezaberie veľa miesta. Používa aj kombinácie (parfumové vody) s citrusovo-levanduľovým nádychom.

„Neviem prečo, ale citrusové vône vo mne vždy vzbudia kreativitu a chuť ihneď tvoriť.“

Gertrud sa vrátila zo Štokholmu do Bratislavy len včera večer. Celý týždeň tlmočila a aktuálne má na stole dosť rozsiahly preklad a k tomu poriadne nabitý kalendár. Niekedy nie je vôbec jednoduché lietať hore-dolu linkou Bratislava – Berlín – Štokholm. Ale Gertrud to zvláda, má dobrý časový manažment a vie si zaradiť veci do harmonogramu, ktorý vždy dodrží. Výraz prokrastinácia Gertrud nepozná.

Práve teraz si ide sadnúť von do záhrady pri svojom bratislavskom ateliéri, kde si spolu s mamou Mickou nalejú osviežujúcu citrónovú sódu. Život je krásny. Na parapete pradie mačka Kleopatra a obďaleč sa do naplno rozkvitnutej hortenzie ponorí bzučiaca včela.


Kreatívny hedonizmus znamená (jedno z množstva vysvetlení definície tohto pojmu) očistenie sa od nánosov stereotypov získaných v procese socializácie, zdržanie sa akýchkoľvek súdov a užívanie si života bez pocitov viny. Prijímanie (aj seba samého), bezvýhradné milovanie a súlad so sebou.

 

Tip na čítanie pod slnečníkom: Filozofia záhradníčenia (Die Philosophie des Gärtnerns), Suhrkamp, 2019.

 

 

error: Content is protected !!