Gertrud Wurmová to myslí vážne

Absolútne vážne, a to aj v časoch lockdownu!

Gertrud Wurmová vie, ako si spríjemniť všedné chvíle vo vlastnom príbytku, pretože dnes už dokáže byť v jednote sama so sebou. (Vie so sebou byť a vyjsť.) Dokáže vystúpiť zo svojej hlavy a prestať myslieť na to, čo bude. Jednoduchou vizualizáciou dopravnej značky STOP zastaví tok nástojčivých myšlienok a vychutnáva si šálku bylinného čaju z medovky lekárskej.

Keď sa vonku stmieva akosi skôr a dni začínajú byť príliš krátke, Gertrud Wurmová si oblečie, len tak sama pre seba, pohodlné šaty z prírodného materiálu zemitých farieb. A keďže je zimomravá, obľubuje najmä v chladných dňoch legíny, pletený odev a teplé štrikované ponožky z mäkkej vlny.

Aj akokoľvek nepríjemný sivý deň si Gertrud dokáže spríjemniť už len tým, že všade rozsvieti a ešte zapáli sviečky. Dnes zostane doma. Sadne si do svojej obľúbenej pohovky, rozostrie závesy a nekonečne dlho sa bude pozerať, ako za oknom ticho padajú snehové vločky.

Gertrud sa cíti vo svojej koži pohodlne. Je pre ňu nevyhnutné aktívne uvedomovanie si, že dokáže byť v jednote sama so sebou, a to napriek tomu, že pred časom skončila so zamestnaním a dobrovoľne opustila finančne atraktívnu pozíciu manažérky v jednej z kľúčových korporátnych spoločností, aby získala slobodu a vrátila sa na cestu samurajky, na cestu návratu k sebe samej.

Gertrud Wurmová zatiaľ nevie, kam ju univerzum nasmeruje a čo jej neistá budúcnosť prinesie. No jedno vie s istotou: že je odvážna a že toto dobrodružstvo začína byť nesmierne zaujímavé.

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

error: Content is protected !!