Zoznam pozitívnych návykov Gertrud Wurmovej.

Dve zlaté rybky

Návyk je zautomatizovaná, opakovaná akcia, ktorú vykonávate bez premýšľania, automaticky

Azda najlepší spôsob, ako sa vyhnúť prokrastinácii, je mať zautomatizované opakované akcie, t. j. pevnú štruktúru dňa, ktorá nám dodá potrebný rámec, a teda každodenný mantinel (a je pre nás akýmsi kompasom každodennosti), a to bez toho, že by sme museli nad čímkoľvek premýšľať, čo je istým spôsobom nesmierne oslobodzujúce.

Pokračovať v čítaní „Zoznam pozitívnych návykov Gertrud Wurmovej.“

Gertrud Wurmová: predmenštruačný syndróm II (predmenštruačná melanchólia)

Gertrud Wurmová Predmenštruačný symdróm II

S predmenštruačným veľrybením, ako toto obdobie nazýva Gertrud Wurmová, prirodzene súvisí predmenštruačná melanchólia. Je to proces, ktorý sa opakovane vracia a kulminuje, niekedy väčšmi, inokedy menej, tesne pred menštruáciou. „Ide o takmer stále prítomný smútok, spojený s nesmiernou citlivosťou na vonkajšie vplyvy,“ vravieva Gertrud Wurmová.

Pokračovať v čítaní „Gertrud Wurmová: predmenštruačný syndróm II (predmenštruačná melanchólia)“

Dnes už úplne stačí, keď sa povie Frida

Frida Kahlo

Ako by ste sa cítili, keby ste boli odrazu pripútaní na lôžko a nemohli sa pohnúť, pretože by ste boli od hlavy po päty dolámaní a uväznení v sadrovom korzete, ktorý by vám sťažoval dýchanie? A ako sa asi cítila mladá Frida, vtedy osemnásťročná, keď sa po tragickej nehode odrazu prebudila v nemocnici, uvedomujúc si, že už nič nebude také ako kedysi?

Pokračovať v čítaní „Dnes už úplne stačí, keď sa povie Frida“

Gertrud Wurmová: predmenštruačný syndróm I

Gertrud Wurmová Predmenštruačný symdróm I

Pred menštruáciou Gertrud Wurmová hovorieva: „Veľrybiem.“ Je to jeden z predmenštruačných znakov, v Gertrudinom prípade sprevádzaný neutíchajúcim apetítom, keď sa Gertrud postupne mení na saranču všežravú, ktorá zošrotuje všetko, na čo si len spomenie, no najmä sladkosti, čo predstavuje opakovaný proces požitia aj dvoch-troch kúskov torty na jedno posedenie (raňajky, obed, večera plus malé snacky medzitým), každé sústo na jeden hlt. Pokračovať v čítaní „Gertrud Wurmová: predmenštruačný syndróm I“

error: Content is protected !!