Drak v roku 2024

Tento rok, ktorý je rokom draka, bude priaznivý, pomyslela si Gertrud Wurmová. Drak je v čínskom kalendári znamením sily, znamením autority konajúcej s rozmyslom.

Drak je aj metaforou tvorivej energie s prísľubom, že projekty, ktoré ste si naplánovali a zaumienili v tomto roku zrealizovať, máte možnosť skutočne dať do chodu a priviesť na svetlo sveta. Nie že by Gertrud holdovala prokrastinácii či podobným neduhom.

Skrátka a dobre, je to príjemný pocit, keď sú vám hviezdy naklonené, a nech sa vyberiete akoukoľvek cestou, nemusíte sa báť, že vás prekvapí protivietor.

Na aktivovanie tvorivého brainstormingu Gertrud občas zájde do svojho obľúbeného obchodu Tiger, kde si za facku kúpi tvorivý zošit s „aktivitami doodles“, teda maľovankami, doplňovačkami a dokresľovačkami, ku ktorým si s obľubou vytvára krátke príbehy.

Ilustračná fotka, copyright © 2016, Zebra AS.

Gertrud sa však márne pokúšala dopátrať, kto je grafickým dizajnérom týchto parádnych a vysoko kvalitných publikácií – chcela by totiž poznať konkrétne mená ich vskutku talentovaných autorov. Gertrud je veľmi blízky práve tento štýl umeleckého rukopisu.

Tak napríklad táto doplňovačka klobúkov:

Alebo mafinov:

A ak by ste si chceli zarámovať svoj rodinný portrét, môžete to spraviť v tejto aktivite:

Áno, tento rok bude určite priaznivý, pomyslí si Gertrud opäť. Vlastne už je. Práve teraz. Cítim sa úžasne, povie si Gertrud v duchu a mačka Kleopatra, ktorá si doposiaľ priadla na parapete, sa po chvíli zobudí, aby si v mačacom štýle natiahla svoju mačaciu chrbticu.

 

Titulná ilustrácia:
Peder Mørk Mønsted, Reflexie jari, 1908, zdroj: Wikimedia.

 

error: Content is protected !!