Útulie Gertrud Wurmovej

Gertrud Wurmová je povestná svojím útulím. Jej vychýrený bratislavský ateliér je pozvánkou do atmosféry mäkkého, útulného priestoru s priľahlou záhradou, ktorá je práve teraz zacukrovaná jemným snehovým popraškom.

Ateliér Gertrud Wurmovej je aj priestorom jej pravidelných štvrtkových čajových seáns s priateľkami. Je priestorom na písanie vianočných pohľadníc, prostredím ľanu, čaju, miestom porcelánu a vône pripravovaných medovníkov.

Aj preto sa Gertrud nadchla videom z dielne Dream Walkera s hudbou jemného cvengotu čiastočiek univerza, ktoré poletujú priestorom sťa svätojánske mušky.

Na stene visí obraz Krištáľová guľa od preraffaelistu Johna Williama Waterhousa a dve nádherné lampy vo viktoriánskom štýle. Priestor zdobí aj socha Valčík od Camille Claudelovej a knižnica antikvárnych alchymistických kníh. Všetky miniatúry použité vo videu sú z dielne Noelle Burdovej.

Video vám prinesie upokojenie mysle a zanechá vo vás odkaz, že stránky vášho denníka sú stále nepopísané a čakajú na prvé myšlienky, ktoré si doň môžete začať zapisovať.

Praskotanie ohňa v krbe a vôňu byliniek, teda zvuky a vône, podčiarkuje jemný svetelný lúč – do priestoru ho vpúšťa okno, za ktorým poletujú vtáky. V kresle medituje mačka, ktorá je neskôr vo videu zachytená v pohybe.

A tvorba vášho osobného zázemia sa môže začať. Skúste si ho najskôr predstaviť v mysli.

Môžete sa doň ponárať, kedykoľvek budete chcieť či kedykoľvek to vaše telo a myseľ budú potrebovať.

 

error: Content is protected !!