Myšlienky Gertrud Wurmovej

Gertrud Wurmová sa rozhodla, že počas dňa začne sledovať svoje myšlienky, aby zistila, odkiaľ a prečo prichádzajú a či vkladá svoju energiu tam, kde to je skutočne užitočné.

Naše myšlienky majú obrovskú moc. Sú základňou pri vytváraní životných skúseností a žitej ,aktívnejʻ reality.

„Možno si aj vy spomeniete na udalosť vo vašom živote, keď sa rozčarovanie a z neho prameniaci smútok založený na nedorozumení vytratili v momente, keď sa zmenilo vaše chápanie,“ hovorí Gertrud pri šálke čaju v rozhovore s Lili a Lulu, ktorá len nedávno pricestovala na otočku z Talianska.

„Deje sa to všetko preto, lebo naša interpretácia definuje našu skúsenosť a tá sa môže v jedinom okamihu akoby švihnutím čarovného prútika zmeniť. Pretože našou skutočnou realitou je prítomný okamih.

Prišla som na to, že namiesto toho, aby sme len automaticky a bezmocne prijímali, že život sa nám deje, môžeme využiť potenciál svojich vlastných myšlienok na činorodé vytváranie a pretváranie vlastnej reality na pozitívnu skutočnosť.“

 

Čajová párty Gertrud Wurmovej © Michaela Šálová 2022
Čajová seansa Gertrud Wurmovej & Fragmenty Gertrud Wurmovej v rámiku (titulná ilustrácia:) © Michaela Šálová 2022.

 

„Skúste pre zábavu urobiť experiment: povedzte svojej mysli, ktorá vám počas dňa neustále ponúka spŕšku negatívnych myšlienok, čo vo vás ďalej vyvolávajú obavy a strach, že ste viac a nemusíte ju poslúchať.

Nemusíte sa so svojimi myšlienkami stotožniť, nemusíte sa nimi dať ovládať. Negatívne myšlienky nad vami nemajú žiadnu moc, a ako prišli, tak aj odídu,“ vysvetľuje Gertrud vzrušene a uchlipkáva si z lahodného čaju pu-erh.

„Dievčatá, opakujte si tieto svoje mantry počas dňa, a vždy keď vám príde na um negatívna myšlienka a potmehúdsky sa bude snažiť pomaličky sa vám vplaziť pod kožu a do buniek, pošlite ju kadeľahšie! Tieto negatívne pochody sú totiž vždy iba dočasné a nemajú nad nami moc. Vyskúšajte tento experiment a dajte tomu osem intenzívnych dní.“

Záver a kvintesencia Gertrud Wurmovej

Práve v tejto chvíli máte možnosť rozhodnúť sa, že budete radšej oceňovať krásu, než by ste sa mali zameriavať na kritiku okolitých vecí, ktoré podľa vás možno nie sú veľmi pôvabné.

Môžete aj začať hľadať obdivuhodné vlastnosti v ľuďoch, s ktorými sa stretávate.

„Pretože výberom toho, ako sa rozhodneme interpretovať a definovať každý okamih prostredníctvom myšlienok, skutočne vytvárame svoju realitu.“

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

error: Content is protected !!