Sneží a Gertrud Wurmová začína s písaním vianočných pohľadníc

Jedným z preukázateľných znakov Gertrudinej charizmy je, že sa dokáže tešiť. Tešiť sa bezvýhradne, čistou a nevinnou radosťou dieťaťa. Tešiť sa z maličkostí. Z vtáčieho spevu, z prvého snehu, z raňajok.

Gertrud Wurmová obľubuje raňajky. Je to dokonca jej najobľúbenejšie jedlo dňa. A keďže sa v týchto dňoch nemusí ponáhľať do práce, ba dokonca do nej vôbec nemusí ísť, a teda môže zostať doma, raňajkuje zásadne v pyžame. Hneď niekoľko chodov. Pekne pomaličky. Niekoľko hodín. Čajíček, zatiaľ čo vonku ticho sneží. Mačka Kleo pradie na parapetnej doske. Totálna idylka.

Práve dnes a práve v tejto chvíli sa Gertrud začína oddávať písaniu vianočných pohľadníc, čo je ďalší z retro znakov Gertrudinej povahy. Gertrud obľubuje tzv. vkusný gýč, a preto musia mať aj jej vianočné pohľadnice mierny nádych gýča. Samozrejme, Gertrud má pripravený zoznam adresátov a pozdravy na pohľadnice píše vlastnoručne a zásadne len atramentovým perom.

Gertrud Wurmová má nespočetne veľa kurióznych záľub, medzi ktoré patrí zbieranie samorastov a nevšedne tvarovaných kamienkov. Okrem toho vlastní Gertrud zbierku niekoľkých tisícok servítok, ktoré začala zbierať už jej nebohá babinka Irenka, a kolekciu nálepiek z banánov, no odkladá si aj také suveníry ako lístky z filmových predstavení. A všetky tieto rukolapné spomienky si lepí do obrovských kroník a zošitov.

Odkladá si aj pekné obaly, napríklad z mydiel, ale aj pekné kúsky látok či staré pohľadnice. A zo všetkých týchto drobností sa dokáže tešiť. Taká je Gertrud Wurmová.

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

error: Content is protected !!