Skutočná žena sa nikdy nepotí!

Reklamy v dopravných prostriedkoch k nám (v tomto prípade najmä k ženám) prehovárajú aj v tieto horúce letné dni.

Oznamujú, čo sa stane, ak čo i len jeden jediný deň nepoužijeme dermatologicky testovaný dezodorant, hebkejší ani vatička a voňavejší ani jarný vánok vône pučiacich stromoradí. Áno, dámy, ich výrečnosť je zjavná: je tu leto a horúčavám sa nevyhneme, ani keby sme si k pásu pripevnili mraziarenský box.

A zatiaľ čo muž – silnejší než King Kong, drsnejší než Arnold Schwarzenegger a špinavší (preto logicky aj smradľavejší) než skunk – nás atakuje svojím neodolateľným sexepílom, žena by (ako inak) mala byť vždy usmiata a dokonalá, s podmanivou, no predsa len n e v t i e r a v o u vôňou parfumu, ktorý nedovolí preraziť jej prirodzenej vôni a – nedajbože – potu.

Veď potiť sa je nemiestne! Nuž, nie že by som bola proti parfumom, voňavkám, tuhým dezodorantom a iným podobným výmyslom dnešnej doby, ktoré ako zrejme každý z nás i ja rada používam. Zdá sa mi však perverzné štylizovať do pozície najdokonalejšej opäť práve ženu!

Akoby sme neniesli na pleciach (okrem mnohých iných) aj ťarchu pomýleného mýtu krásy, ktorý stereotypne a dokonale vyretušovane vtláča ženu do neprirodzenej pózy a afektu, čím vytvára patologickú latku, ktorá je umiestnená tak vysoko, že by sa k nej ľahko nepriblížil ani Michael Jordan.

Čo je však na celej veci najsmutnejšie, vysiela to signál o akejsi neprirodzenosti takých prirodzených pochodov ľudského organizmu, ako je napríklad aj potenie, a to najmä počas tropických letných dní.

A čo sa teda stane, ak žena predsa len zabudne a ráno nepoužije ten správny dezodorant? Vy to ešte stále neviete? Položí muža na lopatky! Ale nie vďaka svojim nádherným nohám či krásnym modrým očiam. Nie veru!


Prípadová štúdia Gertrud Wurmovej

E-kniha na online stiahnutie ZDARMA ::: Prípadová štúdia Gertrud Wurmovej alebo Ako odhaliť toxický vzťah hneď v zárodku, od 15. septembra 2022.

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

J. W. Godward

error: Content is protected !!