Gertrud Wurmovej zazvonil telefón…

… na druhom konci linky sa ozvala Lili.

– Gertrud? Si tam? Dokelu, zle ťa počujem, čo máš zas s tým telefónom?
– Som tu, Lili. S telefónom nemám nič a ty čože máš?
– Som práve v Bruseli na konfere a nemám čas vykecávať sa. O pikoškách neskôr. Večer ti zavolám z hotela. Inak, zajtra za mnou priletí David. Už sa neviem dočkať, tak veľmi sa teším.
– Aha, no super, tak ho odo mňa pozdrav.
– Jasné. Ale počúvaj, posielam ti zaujímavú fotku jednej bruselskej ulice. Je na nej meno Yoko Tsuno, čo je komiksová hrdinka. Hoď to, prosím, na ten svoj web, dobre? Myslím, že to môže byť pre čitateľky celkom zaujímavá téma o fiktívnej žene, ktorá môže byť pozitívnym vzorom pre dospievajúce dievčatá, čo by inak celý život vyrastali na tých žvástoch o Šípkovej Ruženke.
– Okej, Lili, mrknem sa na to.
– Dobre, Gertrud, dúfam, že sa máš dobre a TVORÍŠ! Nooo, musím už končiť, zavolám večer. Pápá zatiaľ.
– Pá, Lili, vďaka a čau večer.

Yoko Tsuno
Ulica Yoko Tsuno v Bruseli, foto „made by Lili“.

Yoko Tsuno je elektroinžinierka, ktorá vyrastala v Japonsku, no v súčasnosti žije v Belgicku. Je to citlivá žena, ktorá má dar nadväzovať priateľstvá, šikovná potápačka, držiteľka čierneho opasku v aikide, vie pilotovať vetrone a helikoptéry. Yoko je hrdinka komiksov, ktorú stvoril belgický spisovateľ Roger Leloup. V časopise Spirou ich od roku 1970 vydáva belgické vydavateľstvo Dupuis.

Pre Yoko Tsuno je charakteristická nesmierne rôznorodá škála zručností a takmer bezchybný charakter a správanie. Negatívnym aspektom jej osobnosti, ktorý Yoko priznáva, je typická japonská črta vysoko si vážiť osobnú česť, čo ju niekedy môže viesť k dôverčivosti, ba až zaslepeniu. Jej prvé meno bolo inšpirované japonskou herečkou Yoko Tani.

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

 

error: Content is protected !!