Gertrud Wurmová premýšľa o priateľstve

„Keď v našich príbytkoch zakvitne kaktus, znamená to šťastie,“ vravieva Gertrud Wurmová. Je to, ako keď sa vydarí priateľstvo, ktoré môže nadobudnúť hmatateľné kontúry a kvalitu len v nekonečnom prúde života, ktorý ako voda neustále omýva a tvaruje všetky naše vzťahy, akoby to boli okruhliaky.

Poznáte ten pocit, keď ani jediná slza vyliata na pleci vernej priateľky či priateľa neznamená poníženie alebo stratu sebaúcty.

Práve naopak, je v každom okamihu potvrdením dôvery a upevnením akéhokoľvek vzťahu. Keď máte odrazu možnosť zažiť, že ide o čosi skutočné, trvácne… Keď sa s ubolenou dušou môžete v dôvere skryť za stabilný štít a oprieť o pevnú skalu.

Kvitnúce priateľstvo © Jane Eyre, (priateľka Gertrud Wurmovej), 2021.

Pre Gertrud je priateľstvo náruč otvorená dokorán. A práve dnes premýšľa o svojich priateľkách Lentilke, Lili, Lulu, Meri a Dženit a o babke Gaťke, ktoré sú súčasťou jej sveta, súčasťou jej príbehov a peripetií.

Predošlý rok bol pre Gertrud extrémne náročný. Jej život sa ani náhodou neuberal priamočiaro a veci vonkoncom nepostupovali podľa jej predstáv.

„Nie, veci sa nediali tak, ako som si predstavovala. Dnes je všetko úplne inak, a aj keď možno nie presne podľa mojich predstáv, je to celkom tak, ako má byť,“ pomyslí si Gertrud, pozorujúc plynutie vody v Dunaji pri prechádzke po bratislavskom nábreží.

Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

 

error: Content is protected !!