Zoznam pozitívnych návykov Gertrud Wurmovej.

Návyk je zautomatizovaná, opakovaná akcia, ktorú vykonávate bez premýšľania, automaticky

Azda najlepší spôsob, ako sa vyhnúť prokrastinácii, je mať zautomatizované opakované akcie, t. j. pevnú štruktúru dňa, ktorá nám dodá potrebný rámec, a teda každodenný mantinel (a je pre nás akýmsi kompasom každodennosti), a to bez toho, že by sme museli nad čímkoľvek premýšľať, čo je istým spôsobom nesmierne oslobodzujúce.

Napríklad: ráno nepremýšľať, čo si oblečiem, ale mať vopred vybrané a prichystané oblečenie do práce, čo poskytne viac času na vychutnanie raňajok. A potom ďalej: nepremýšľať, čo budem jesť na raňajky, ale mať už deň vopred pripravené potraviny na tento účel. Ide teda o to, mať rozvrh dňa, istý plán, a dodržiavať ho. Zmena návykov totiž prináša zmenu reakcií.

Tu je zoznam pozitívnych návykov Gertrud Wurmovej, vďaka ktorým má Gertrud kladný pocit z aktívne a plnohodnotne prežitého dňa:

  • pätnásťminútová ranná rozcvička (tri-štyri cviky zopakované v dvoch sériách a záverečný päťminútový strečing),
  • pohodové raňajky s mamou a s mačkou Kleopatrou (Gertrud Wurmová miluje raňajky.),
  • každodenná prechádzka na čerstvom vzduchu,
    meditácia,
  • aktívna psychohygiena – Getrud Wurmová chodí na lekcie tanga, 🙂
  • písanie denníka.

Ozaj, akú máte ráno prvú myšlienku? Na čo myslíte? Práve náboj tejto prvotnej myšlienky nám totiž kreuje celý deň, celý týždeň a dlhodobo aj celý náš život.

Do vašej pozornosti: Gertrud Wurmová píše Iksovi Ypsilonovi list na rozlúčku. Online kurz kreatívneho písania alebo Ako písaním uľaviť duši a zažiť transformačný pocit katarzie.

Marti Strak: Prípadová štúdia Gertrud Wurmovej alebo Ako odhaliť toxický vzťah hneď v zárodku
E-kniha Prípadová štúdia Gertrud Wurmovej alebo Ako odhaliť toxický vzťah hneď v zárodku. Copyright © Marti Strak, 2022; Slovak Edition © Mladé topole, 2022; ISBN 978-80-99974-15-0.
Vstúpte do sveta Gertrud Wurmovej

J. W. Godward

error: Content is protected !!