November, svetlo, teplo a vôňa sviečky

Začal sa november, čo je pre Gertrud Wurmovú začiatok času babušenia sa do tepla bavlnenej deky v prítomnosti mačky Kleopatry. Na kus reči dnes prišla aj Gertrudina mama „Micka“ a postavila na čaj. Vonku to vyzeralo temne, a preto Gertrud rozsvietila všetky lampy v bratislavskom ateliéri a zakúrila v kozube. „Chce to svetlo a teplo,“ povedala nahlas a pohladkala Kleo, ktorá sa k nej prišla pritúliť.

Čaj budeš aj s citrónom?“ spýtala sa Micka a vyzrela von oknom. „Áno, aj s citrónom, prosím,“ odvetila Gertrud, listujúc v slovníku. Das Vorhandene, vynorilo sa jej čosi v súvislosti s Heideggerom a zamyslená si niečo zamrmlala sama pre seba, mysliac na čas strávený v Meßkirchu v Nemecku ešte počas vysokej školy.

A opäť si spomenula aj na krátky výlet do Londýna a na park Osterley, kde sa mala stretnúť s tajuplným mužom z virtuálnej reality, ktorý sa však opäť neukázal a na stretnutie opäť raz nedorazil.

Nechal Gertrud čakať (ako to už v týchto virtuálnych prípadoch býva) a až po pár dňoch jej napísal e-mail, v ktorom sa srdcervúco ospravedlňoval, že to, žiaľ, zasa nestihol a že sa ešte stále nachádza na Bali. No znovu jej prisľúbil, že v blízkej budúcnosti jej to vynahradí.

Nebolo to nič príjemné. Ešteže je park Osterley taký krásny. Pre Gertrud Wurmovú, navyknutú byť sama so sebou, bol aj tento čas požehnaním. Nevedno prečo, práve si spomenula aj na zaujímavý rozhovor dvoch žien, čo sedeli v parku na lavičke. Rozprávali sa o sviečke, ktorú priniesla na trh herečka Gwyneth Paltrow. Tá sviečka údajne vonia ako jej vagína.

Čo povieš na sviečku, ktorá vonia ako ženská vagína?“ spýtala sa Gertrud pobavene mamy. „Je to skvelý biznis plán, moja milá, taká sviečka musí ísť na dračku,“ zahlásila Micka. „To už teda hej,“ odvetila Gertrud s nádychom irónie a uchlipla si z čaju Lady Rose s medom a citrónom, zatiaľ čo sa vonku neodkladne zotmievalo a všade sa usadila hmla.

Titulná fotografia CongerDesign, pixabay.com.

Viac zo sveta Gertrud Wurmovej

J. W. Godward

 

error: Content is protected !!